Spowodował 4 wypadki w ciągu jednego dnia. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości

505

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Spowodował 4 wypadki w ciągu jednego dnia. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości
fot: policja.pl

Spowodował 4 wypadki w ciągu jednego dnia. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości

Mogłoby się wydawać, że takie rzeczy tylko w filmach… Jednak do tego zdarzenia, a raczej zdarzeń, doszło naprawdę w ubiegłą niedzielę w okolicach Płońska. Policjanci mieli nietypowy „przypadek”, ponieważ w ciągu jednej doby i nocy 4 razy interweniowali w zdarzeniach drogowych z udziałem jednego 29-latka. Był on w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę rano policjanci z Raciąża dostali zgłoszenie, że na Drodze Krajowej nr 60 (miejscowość Krajkowo) dachował dostawczy opel. Kierowcą pojazdu był wspomniany wcześniej 29-latek. Twierdził, że przed maskę wybiegło jakieś zwierzę. Chcąc uniknąć zderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu. Mężczyzna stracił kontrolę nad pojazdem w wyniku czego uderzył w przydrożną barierkę i dachował. Na szczęście nic mu się nie stało. Kilka godzin później patrol drogówki zauważył motorowerzystę, który miał problem z zachowaniem prostego toru jazdy. Wzbudziło to zainteresowanie funkcjonariuszy, a więc zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazało się, że był to ten sam 29-letni mężczyzna, który rano miał wypadek dostawczakiem. Mieszkaniec gm. Baboszewo miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Pojazd, którym kierował został zabezpieczony na strzeżonym parkingu, a mężczyzna wrócił do domu.

Spowodował 4 wypadki w ciągu jednego dnia. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości
fot: policja.pl

Do trzech razy sztuka…

Tuż przed północą doszło do kolejnego zdarzenia w miejscowości Śródborze. Kierowca volkswagena typu van stracił panowanie nad pojazdem, w rezultacie zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Tym razem jechał on z pasażerem i oboje trafili do szpitala.

Niedziela okazała być się wyjątkowo pechowa dla 29-latka. Przed godziną 4 rano w Płońsku doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem tego samego mężczyzny. Mężczyzna, jak sam przyznał, chcąc przebiec na drugą stronę ulicy nie zauważył jadącego dostawczaka. Wbiegł wprost pod nadjeżdżający od strony Baboszewa pojazd. Po raz kolejny został przewieziony do szpitala.

No cóż, ten dzień pozostanie na długo w pamięci 29-latka. Teraz, w związku ze zdarzeniami zaistniałymi z jego udziałem prowadzone są w KPP w Płońsku 4 postępowania w tym m.in. prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Przeczytaj również Blokowanie skrzyżowań i pasów idzie pod lupę?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia