Nowy fragment Zakopianki gotowy. S7 Skomielna Biała-Rabka Zdrój

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nowy fragment Zakopianki gotowy. S7 Skomielna Biała-Rabka Zdrój

Nowy fragment Zakopianki został w weekend oficjalnie oddany do użytku. Od soboty kierowcy mogą korzystać z kolejnego odcinka S7 pomiędzy Skomielną Białą a Rabką Zdrojem oraz fragmentu drogi DK 47 do Chabówki.

„Dzisiaj oddajemy do użytku odcinek drogi, który obejmuje najwyżej położoną estakadę drogową w Polsce. Ta budowa imponuje. Dziękuję polskim i włoskim wykonawcom za świetnie wykonaną pracę. W budowie pozostają dwa odcinki drogi ekspresowej S7. Jeden z nich udostępnimy kierowcom w tym roku. Drugi – najdłuższy tunel drogowy w Polsce – na przełomie 2020 i 2021 r.” – powiedział podczas otwarcia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Nowy fragment Zakopianki gotowy. S7 Skomielna Biała-Rabka Zdrój
zdródło: Ministerstow Infrastruktury

Oddany do użytku fragment drogi S7 jest pierwszym ukończonym z trzech budowanych odcinków tej trasy pomiędzy Lubieniem a Rabką Zdrój. W ramach tego 2-kilometrowa część trasy została poprowadzona wiaduktami. Na udostępnionym odcinku powstało 17 konstrukcji tego typu, w tym najdłuższy i najwyższy w Polsce wiadukt, liczący kilometr długości i 50 m wysokości. Ponadto, w ramach inwestycji powstały dwa węzły: Skomielna i Zabornia oraz miejsce obsługi podróżnych MOP Zbójecka Góra.  Do końca bieżącego roku planowane jest udostępnienie kolejnego, blisko 8 kilometrowego odcinka na trasie Lubień-Naprawa. Otwarcie ostatniego z nich, w ramach którego powstaje tunel o długości 2 km pomiędzy Naprawą a Skomielną Białą odbędzie się w 2021 roku.

Brak postów do wyświetlenia