Renault Megane RS 280KM CUP 4control

0
343
1.8 turbo 280KM
1.8 turbo 280KM

Renault Megane RS 280KM  CUP 4control

Testowaliśmy już Megane RS w wersji z automatem a teraz przyszła kolej na manual. Renault Megane RS 280KM  CUP 4control różni się jeszcze jednym elementem, posiada twarde zawieszenie CUP. Różni się ono znacznie od standardowego RS, jest dużo twardsze I mniej wrażliwe na pełne obciążenie auta. Niby nic a jednak wchodzenie w szybkie łuki jest o niebo lepsze a przecież w RS z normalnym zawiasem jest to już bajka. Tego zawieszenia nie polecam do codziennej eksploatacji, ja miałem dziwne wrażenie jakby każdy kamyk na drodze wpijał się w d…

Renault Megane RS
Renault Megane RS

Natomiast jeśli mamy duszę wyścigową, to da nam to frajdę nieziemską. Przejechanie zakrętów z prędkością niedostępną dla innych aut seryjnych I to wyższej kategorii daje poczucie absolutnej wyjątkowości. Ja jednak poprosiłbym o zawieszenie regulowane elektronicznie tak by mieć standard RS I kiedy trzeba wersję CUP. Megane jest przez większość kupowane bo ma służyć do normalnej eksploatacji ale chcemy mieć możliwość wyostrzenia osiągów na żądanie.

Renault Megane RS 280KM  CUP 4control Silnik/skrzynia

Silnik w naszym Renault Megane R.S ma tylko 1,8 L pojemności ale jest jednostką napędową turbodoładowaną co sprawia, że potrzeba mu jedynie 5,8 sekund by rozpędzić się do 100km/h. Uważam, że wynik zdecydowanie satysfakcjonujący dla wielbicieli szybkiej jazdy. Skrzynia w naszym przypadku manualna 6 biegowa, dostępna jest również automatyczna EDC.

Renault Megane RS 280KM  CUP 4control Zawieszenie/koła/hamulce

Testowaliśmy samochód z zawieszeniem Cup, tak jak wyżej wspomniane to auto nie nadaje się do codziennej jazdy np. po mieście . Sztywne zawieszenie Cup jest doskonałe do jazdy po torze, więc jeżeli jesteś miłośnikiem ostrych zakrętów i chciałbyś mieć auto stworzone do najwyższych osiągów, to zdecydowanie Renault z pakietem Cup jest do tego idealne. Również system 4control zwiększa zwinność i stabilność na łukach przy szybkiej jeździe. Posiada mechanizm różnicowy typu Torsen co sprawia, że jeżeli część nawierzchni będzie oblodzona, to samochód nie wpadnie w poślizg. Mechanizm ten jest cały czas aktywny, zaletą jest to, że nawet podczas jazdy po suchej nawierzchni nie jest to odczuwalne, a przy złych warunkach pogodowych auto ma bardzo dobrą przyczepność.

W naszym Renault zamontowane zostały tarcze hamulcowe Brembo są to dwumateriałowe tarcze    aluminiowo-żeliwne. Bardzo wytrzymałe w każdej temperaturze. Zrobione z wysokowęglowego żeliwa, sprawia że są bardziej wytrzymałe mechanicznie. Koła jak na tak nieduży samochód są dość obszerne 19, ale wizualnie nadają charakteru. Felgi w kolorze czarnym tworzą idealny kontrast z pomarańczową karoserią.

Renault Megane RS
Renault Megane RS

Renault Megane RS 280KM CUP 4control Ekonomiczność

Zacznijmy od części w której nasz portfel staje się lżejszy czyli jazda takim samochodem po mieście. Jeśli masz tak zwaną ,,ciężką nogę ” i po mieście lubisz jeździć żywiołowo to spalanie wychodzi ok. 14 l. Jeśli potrafisz opanować się i zdecydować na spokojną jazdę to spalać będzie 9,5 l – 10.5 l. Na autostradzie wyniki są podobne jak przy spokojnej jeździe po mieście czyli ok. 10 l .

Renult Megane RS 280KM
Renult Megane RS 280KM

 

https://oldweb.bezpiecznapodroz.org/2018/07/19/renault-megane-rs-280km-4control/

 

https://oldweb.bezpiecznapodroz.org/2018/08/05/renault-megane-rs-280km-4control-babskim-okiem/