Ponad 200km/h w zabudowanym – rekordzista tegorocznej majówki

773

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ponad 200km/h w zabudowanym

Długi weekend majowy jest czasem wyjazdów. Nic więc dziwnego, że na drogach występuje wzmożony ruch, a co za tym idzie – większa ilość wypadków spowodowanych brawurową jazdą lub nietrzeźwymi kierowcami. Na drogi wyszło setki funkcjonariuszy z drogówki, aby kontrolować bezpieczeństwo na drodze. I choć bilans policji był optymistyczniejszy niż w ubiegłym roku nadal wiele kierowców dopuściło się łamania prawa. Jak informuje GITD w trakcie długiego majowego weekendu fotoradary zarejestrowały aż 35 tysięcy naruszeń. Rekordzista jechał 209 km/h.

Jechał ponad 200km/h w zabudowanym, teraz pożegna się z prawem jazdy

Kierowca białego forda został złapany na gorącym uczynku na drodze krajowej nr 77, w terenie zabudowanym gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 60 km/h. Teraz oczywiście będzie musiał wstrzymać się na 3 miesiące jazdą samochodem, ponieważ na ten okres zostanie mu zabrane prawo jazdy. W przypadku skierowania na sprawcę wniosku o ukaranie do sądu może mieć nałożoną karę nawet 5 tysięcy złotych.

Ponad 200km/h w zabudowanym
Źródło: dziennik.pl

Najwięcej przekroczeń prędkość zarejestrował  fotoradar w Miodnem zlokalizowany przy drodze krajowej numer 12 w powiecie zwoleńskim. Urządzenie zarejestrowało aż 636 przypadków naruszeń. Natomiast najwięcej naruszeń – 216 – zarejestrowano przez urządzenie do odcinkowego pomiaru prędkości 3 maja na odcinku Babigoszcz – Gniazdowo.  Przez cały weekend majowy od 30 kwietnia do 5 maja do GITD wpłynęło 35 tysięcy zdjęć z naruszeniami.

Zaciekawi Cię na pewno GITD bezprawnie wystawia mandaty i o tym wie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia