Elektryczny przegląd rynku

303

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Elektryczny przegląd rynku

Samochody elektryczne to jeden z bardziej gorących tematów na rynku motoryzacyjnym. Wielu uważa, że te samochody są nudne, nie dają radości z jazdy, inni twierdzą, że to już nie są samochody, ale jedno jest pewne – są przyszłością. Ostatnio sporo było o nowych modelach dlatego dziś elektryczny przegląd rynku o nadchodzących zmianach, bądź planach.

Samochody elektryczne
Elektryczny przegląd rynku

Elektryczny przegląd rynku – nowe tablice rejestracyjne

Na pewno jedną z większych zmian jeśli chodzi o polski rynek i oznaczanie samochodów elektrycznych będzie wprowadzenie zielonych tablic. Pojawią się one na początku 2020 roku i będą dedykowane dla samochodów napędzanych energią elektryczną oraz napędzane wodorem. Mimo, że te drugie z wymienionych w najbliższym czasie nie będą dostępne na naszym rynku już wiem, że ta regulacja również je obejmie. Do końca 2020 roku nawet nie będzie prawdopodobnie takich stacji ładowania. Zmiany te nie obejmą pojazdów hybrydowych.

Samochody elektryczne
Elektryczny przegląd rynku

Elektryczny przegląd rynku – rozwój sieci ładowania

Bardzo dużym ograniczeniem dla posiadaczy samochodów jest zasięg ich aut. Często trasa nad morze czy w góry dla auta elektrycznego może być problemem, a nie każdy będzie chciał mieć jedno auto do miasta, a drugie spalinowe w trasę. Z pewnością widać, że producenci idą w stronę zwiększania zasięgu aut, ale nie zmienia to faktu, że infrastruktura musi się rozwinąć. Oczywiście jest na to dużo planów, powstają nowe firmy, które chcą tworzyć sieci ładowania. Również najwięksi gracze na rynku energii – PGE, Tauron, Enea i Energa mają konkretne plany na rozwój sieci ładowania. Jednak większość obecnie dostępnych i planowanych ładowarek to ładowarki wolne i średnie. A ciężko wyobrazić sobie przerwę w trasie na 2 czy 4 godziny w celu naładowania auta. Także z pewnością w najbliższych latach doczekamy się stacji szybkiego ładowania przy trasach, gdzie w 20- 30 minut będzie możliwość podładowania samochodu, by zwiększyć zasięg o kilkaset kilometrów.

Zobacz także jakie auto elektryczne można kupić na rynku najtaniej – Samochody elektryczne do 100 tysięcy

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia