Zakup samochodu do miasta – na co warto zwrócić uwagę?

87

Zakup samochodu do miasta – na co warto zwrócić uwagę?

Decyzja o zakupie samochodu nie należy do najłatwiejszych. Każdy kierowca kieruje się innymi względami przy wyborze auta. Jednak coraz częściej klienci, szczególnie Ci, którzy na co dzień poruszają się w dużych miastach, wybierają małe, zwinne samochody które nie sprawiają problemu w przemieszczaniu się po ruchliwych drogach i parkowaniu na zatłoczonych parkingach. Zanim zdecydujecie się na zakup samochodu do miasta – przeczytajcie kilka wskazówek od Skoda Auto Safety, na co warto zwrócić uwagę?

Na pierwszym miejscu zawsze BEZPIECZEŃSTWO

Zakup samochodu do miasta - na co warto zwrócić uwagę?
mat. prasowe

Brzmi to tanio i mało chwytliwie. Jednak wśród kierowców utarł się pewien schemat, że mały samochód nie może zapewnić bezpieczeństwa podczas np. wypadku. Kupując auto warto zwrócić uwagę jakie systemy bezpieczeństwa posiada. Obecnie producenci prześcigają się w tym, aby zrobić jak najbezpieczniejsze auto i oferują cała gamę asystentów jazdy np. besteller marki Skoda, czyli Fabia, którą można wyposażyć w szereg rozwiązań technologicznych znanych z samochodów marek premium. Dzięki nim jesteśmy w stanie szybciej zareagować w razie niebezpiecznej sytuacji na drodze oraz sprawnie wezwać pomoc w przypadku awarii, kolizji lub poważnego wypadku.

„Obecnie coraz więcej modeli wyposażonych jest w systemy takie jak: Blind Spot Detection, czyli czujnik martwego pola, Lane Assist, który pomaga utrzymać pojazd w obszarze wybranego pasa ruchu czy Emergency Assist, uruchamiający sygnał ostrzegawczy i samodzielnie hamujący pojazd w przypadku braku ruchu kierowcy. Ciekawą opcją jest hamulec multikolizyjny, który automatycznie zatrzymuje pojazd w razie wypadku, zapobiegając ponownym zderzeniom” – tłumaczy Radosław Jaskulski, trener Skoda Auto Szkoła. Jeśli wybieramy auto do miasta warto rozważyć wyposażenie go w asystenta parkowania ostrzegającego przed przeszkodami znajdującymi się w pobliżu pojazdu.

Dynamika jazdy to podstawa

Nie ma co się oszukiwać – auta miejskie kojarzą się głównie z małymi silnikami. Tym bardziej jeśli decydującym czynnikiem jest niski koszt utrzymania pojazdu i codziennej eksploatacji. Warto jednak pamiętać, że taki wybór nie koniecznie musi wiązać się z jazdą pozbawioną dynamiki m.in. w modelach skody – „Silniki o mniejszej pojemności są nie tylko ekonomiczne, ale równocześnie zapewniają płynne i dynamiczne prowadzenie pojazdu. Dla fanów mocniejszych wrażeń i lepszych osiągów najlepsza okaże się kombinacja mocnego silnika oraz skrzyni DSG wraz ze zintegrowanymi łopatkami zmiany biegów” – wyjaśnia Radosław Jaskulski.

Spokojna i przyjemna jazda

Zakup samochodu do miasta - na co warto zwrócić uwagę?
mat. prasowe

Nowoczesne technologie zapewniają także spokój i bezpieczeństwo w codziennych sytuacjach. Dzięki połączeniu samochodu ze smartfonem, za pośrednictwem aplikacji Skoda Connect, można w dowolnej chwili upewnić się czy okna i drzwi pojazdu zostały zamknięte. Aplikacja udostępnia także dane techniczne pojazdu, jego aktualny przebieg i zużycie paliwa oraz podaje jego precyzyjną lokalizację. Dzięki temu łatwo jest odnaleźć pojazd na dużym parkingu oraz zapobiec ewentualnym kradzieżom. Kierowcom często radzi się, aby wybierając samochód do miasta kierowali się rozsądkiem, emocje odstawiając na bok. Skoda udowadnia, że miejskie auto może zagwarantować zarówno przyjemną, jak i bezpieczną jazdę.

Zobacz też Pożar samochodu – o tym należy pamiętać