Autostrada A2 będzie bezpłatna 

0
630
Autostrada A2 będzie bezpłatna 

Autostrada A2 będzie bezpłatna

Autostrada A2 będzie bezpłatna Wiceminister infrastruktury poinformował, Autostrada A2 na odcinku Warszawa-Łódź pozostanie bezpłatna. “Mam dobrą wiadomość dla mieszkańców Warszawy i Łodzi i osób, które w przyszłości będą podróżować do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Nie zamierzamy pobierać opłat za odcinek między Warszawą i Łodzią” – mówił podczas czwartkowego posiedzenia w sejmie.

Jest to dobra wiadomość dla kierowców. Oczywiście, wiceminister odniósł się również do opłat za pozostałe odcinki A2, na których pobierane są one przez państwo. Uważa on, że nie przekroczą one kwoty, które mogłyby ograniczyć mobilność Polaków. Dotyczyło to zarzutów Cezarego Grabarczyka, jakoby ze względu na brak opłat “uciekało za dużo pieniędzy” z KFD. “Traktujemy to jako inwestycję, odbieramy ją w podatkach, w CIT”. – skomentował krótko Wild.

Autostrada A2 będzie bezpłatna – odcinek Warszawa-Łódź

Pod koniec grudnia ubiegłego roku ruszyły przetargi na przebudowę A2  na odcinku Warszawa-Łódź. Ma zostać poszerzona o dwa dodatkowe pasy ruchu. GDDKiA zakłada, że docelowo A2 będzie miała od węzła Konotopa do węzła Pruszków dwie jezdnie po 4 pasy ruchu, natomiast dalszy odcinek (od węzła Pruszków do węzła Łódź Północ) będzie posiadał 2 jezdnie po 3 pasy ruchu. Prace przygotowawcze mają potrwać do 2021 roku jednak zgodnie z obecnie obowiązującym harmonogramem poszerzona autostrada powinna zostać oddana do użytku w roku 2024 lub w 2025”.  Koszt prac przygotowawczych szacowany jest na ok. 7mln, za to łączny koszt rozbudowy A2 o jeden pas może wynieść ok. 600 mln zł.

Przeczytaj Podwyżka opłat za przejazd autostradą A4 – GDDKiA protestuje