Hyundai KONA i KONA Electric zostały North American Utility Vehicle of the Year

0
139
Hyundai KONA i KONA Electric

Hyundai KONA i KONA Electric zwyciężyły w konkursie North American Car, Utility and Truck of the Year

Co roku, podczas salonu samochodowego North American International Auto Show w Detroit wyłaniani są zwycięzcy prestiżowego konkursu North American Car, Utility and Truck of the Year. Pierwszy raz w historii modele marki Hyundai zwyciężyły. Hyundai KONA i KONA Electric zostały North American Utility Vehicle of the Year.

“Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że nowy model KONA i jego elektryczna wersja KONA Electric zwyciężyły w prestiżowym plebiscycie North American Utility Vehicle of the Year. KONA to funkcjonalny kompaktowy SUV, świetnie spełniający oczekiwania użytkowników ceniących aktywny styl życia. To samochód wyznaczający nowe standardy w swoim segmencie, dzięki atrakcyjnej stylistyce i designowi oraz zaawansowanym funkcjom łączności i bezpieczeństwa. Jesteśmy pewni, że Klienci zgodzą się z jurorami, którzy przyznali naszym modelom tę ważną nagrodę.” – mówi Dyrektor Zarządzający Hyundai Motor America Brian Smith.

Hyundai KONA i KONA Electric
Źródło: Facebook

Hyundai KONA i KONA Electric – Jury wybrało najlepszy samochód

Jury konkursu 2019 North American Utility Vehicle of the Year tworzy grupa czołowych niezależnych dziennikarzy i analityków motoryzacyjnych ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Od 1994 roku komisja przyznaje nagrody najlepszym modelom samochodów osobowych, półciężarówek i vanów oraz aut użytkowo-terenowych. W tym roku jury składało się z dziennikarzy reprezentujących pięćdziesiąt cztery tytuły prasowe, pisma branżowe, stacje radiowe i telewizyjne, media cyfrowe, a także z dziennikarzy i publicystów niezwiązanych formalnie z żadnymi podmiotami.

Hyundai KONA i KONA Electric – czym przekonały Jury?

Hyundai KONA i jego elektryczna wersja KONA Electric powstały na bazie nowych platform podwoziowych. Samochód powstał z myślą o zapewnieniu jeszcze lepszych właściwości jezdnych w różnych warunkach, zarówno w mieście, jak i na drogach o zróżnicowanych nawierzchniach. KONA Electric dysponuje imponującym zasięgiem, który może sięgać nawet 449 km. Oferuje przy tym w standardzie możliwość szybkiego ładowania akumulatorów, co w przypadku wielu konkurencyjnych marek wymaga dopłaty. Platforma podwoziowa została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić odpowiednio duży prześwit oraz wysoką pozycję w fotelu kierowcy. Gwarantuje to doskonałą widoczność oraz komfort podczas długich podróży. Łatwość wsiadania i wysiadania to dodatkowy atut tego modelu.

Przeczytaj Jazda zimą – jak uniknąć karambolu?