Auto z historią – Ford Mustang – piękna „Lalunia”

1581

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Auto z historią - Ford Mustang – piękna „Lalunia” - właścicielka samochodu - Natalia

Auto z historią – Ford Mustang – piękna „Lalunia”

Mustang był odpowiedzią na potrzeby rynku w Stanach Zjednoczonych. Auto miało być niewielkie jak na amerykańskie standardy, ale za to sportowe. Nowy model kierowany był głównie do ludzi młodych. W Fordzie mieli sporo pomysłów na nazwę jednak główny projektant uwielbiał myśliwce P-51 Mustang. Dodatkowo mustang symbolizował wolność i siłę. Tak więc zostało. Co ciekawe inne propozycje (np. Cougar, Torino) wykorzystano przy innych modelach. Logo Forda zastąpiono charakterystycznym emblematem konia. Od początku zakładano, że model będzie absolutnym hitem. Czy przypuszczano, że zostanie legendą na miano, której ten model z pewnością zasługuje?

Auto z historią – Ford Mustang – piękna „Lalunia” – właścicielka samochodu – Natalia

Auto z historią – Ford Mustang – narodziny legendy

Produkcja rozpoczęła się w 1 kwartale 1964 roku. Założenie producenta na początek było proste – samochód miał wejść na rynek z wielkim przytupem. Wykorzystano do tego chyba wszystkie możliwe media, reklamy Mustanga były w telewizji, praktycznie każdym dostępnym czasopiśmie i gazecie. O premierze nowego Forda mówiła cała Ameryka. Efekt? 22 tysiące zamówień pierwszego dnia sprzedaży! Ludzie oszaleli na punkcie Mustanga. W pierwszym roku sprzedano ponad 400 tys. Mustangów, a milionowy egzemplarz został wyprodukowany już 2 lata po premierze czyli w marcu 1996.

Auto z historią – Ford Mustang – piękna „Lalunia” – właścicielka samochodu – Natalia
Wylicytuj przejazd LALUNIĄ na rzecz WOŚP!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia