Jak jeździć, aby oszczędzić na paliwie?

494

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

By oszczędzić na paliwie

Jak jeździć, aby oszczędzić na paliwie?

Utrzymać samochód to nie jest ani tania ani prosta sprawa. Po pierwsze ubezpieczenia, przegląd, jakieś usterki po drodze, wymiany opon no i paliwo, które w ostatnim czasie sporo podrożało. Nie ma chyba kierowców, którzy nie narzekaliby na ceny benzyny. Jak jeździć, by zaoszczędzić na benzynie?

Aby oszczędzić na paliwie – niższe obroty, mniejsze spalanie

Po pierwsze im wyższe obroty, tym większe spalanie. Prawda stara jak świat, ale nie bez przyczyny tak się właśnie mówi. Najlepiej jest starać się jeździć na niższych obrotach silnika. Jazda na wyższym biegu, z mniej wciśniętym pedałem gazu, jest bardziej ekonomiczna, niż na niższym biegu z mocniej wciśniętym pedałem gazu. A aby jazda była jak najbardziej ekonomiczna to warto zwrócić uwagę na hamowanie, aby zamiast nożnego hamulca spróbować hamować silnikiem.

By oszczędzić na paliwie

Zadbaj również o płynność jazdy. Nie przyśpieszaj i nie zwalniaj gwałtownie, bo to odbije się na Twojej kieszeni. Paliwo mniej się będzie zużywało, gdy będziesz jechał płynnie i stałą prędkością. Lepiej jest jechać dłuższą trasą, ale jechać cały czas niż krótszą ale w korkach. Nie dość, że dłuższa trasa może okazać się tą szybszą drogą, to jeszcze zaoszczędzimy na paliwie.

Aby oszczędzić na paliwie zadbaj o swoje opony

Opony. To one w dużej mierze przyczyniają się do szybkiego zużycia paliwa. Nierówna nawierzchnia opon powoduje deformację ogumienia. Guma rozgrzewa się i pochłania energię, która nie służy już do napędzania pojazdu. Efekt ten nazywamy oporem toczenia.

By oszczędzić na paliwie

Zadbaj także o odpowiednie ciśnienie w oponach. Im jest mniejsze, tym większy opór podczas jazdy, a co za tym idzie, większe spalanie. Jeśli ciśnienie będzie niższe o 0,5 bara niż zaleca to producent, zużycia paliwa wzrasta o około 5 proc. Kolejnym dość ważnym elementem jest unikanie niepotrzebnego ciężaru. Nie woź ze sobą rzeczy niepotrzebnych. Każdy dodatkowy kilogram, to większe zużycie paliwa.

Aby oszczędzić na paliwie warto jeździć ekonomicznie

Niby każdy wie, niby każdy stosuje ale te sposoby naprawdę pomogą zaoszczędzić na benzynie. Najlepiej jest jednak jeździć ekonomicznie, mamy wtedy największy wpływ na to w jakim tempie będzie spalał nasz samochód.

Przeczytaj Poprawne ustawienie lusterek – kilka prostych zasad

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia