Volvo dziękuje polskim strażakom – piękny gest szwedzkiego producenta

839

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Volvo dziękuje polskim strażakom

Volvo dziękuje polskim strażakom uczestniczącym w gaszeniu pożarów w Szwecji

Volvo Trucks Poland przekazało strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej Falniów w województwie małopolskim specjalistyczny kontener do symulacji pożarów i ćwiczenia akcji ratowniczych. Wszystko to odbyło się w ramach kampanii „Strażacy – dziękujemy” dzięki której firma wyraża wdzięczność za wsparcie Szwedów podczas akcji gaszenia pożarów w czasie letniej suszy.

„Kontener będzie służył strażakom z całego regionu głównie do ćwiczeń akcji ratowniczych w pomieszczeniach zamkniętych. Do tej pory mieliśmy ograniczone możliwości takich działań” – mówi st. bryg. Grzegorz Kośiński, komendant powiatowy PSP w Miechowie. Nowy kontener będzie służył strażakom przede wszystkim do szkoleń. Ćwiczyć w nim będzie można m.in. prace z linią nawodniową, omijanie przeszkód oraz poruszanie się przy słabej widoczności.

Volvo dziękuje polskim strażakom

Problem braku miejsc do praktycznych ćwiczeń dotyka strażaków z OSP w całej Polsce. Tylko w okolicach Falinowa jest ich 24 -” O problemach OSP w Falinowie dowiedzieliśmy się podczas przekazywania wozu strażackiego tutejszym strażakom. Okazało się, że potrzebują oni kontenera do ćwiczeń akcji ratowniczych. Uznaliśmy, że pomoc lokalnym służbom ratowniczym doskonale wpisuje się w koncepcję naszej kampanii 4 Poland, w ramach której nie tylko dostarczamy pojazdy, ale też wspieramy lokalne społeczności” – mówi Wilhelm Rożewski, Dyrektor Marketingu Volvo Trucks Poland – „Filozofia sprzedażowa 4 Poland polega na tym, żeby wspierać i promować polskich przedsiębiorców i instytucje gminne. W wyniku wielu rozmów i spotkań pojawiają się nowe potrzeby. My, w miarę naszych możliwości staramy się na nie odpowiadać. Dzisiaj idea wspierania nie tylko przedsiębiorców, ale i lokalnych społeczności stała się rzeczywistością.” – dodaje.

Nowe urządzenie będzie służyło nie tylko strażakom, ale również do edukacji dzieci i młodzieży. -„Uczniowie z lokalnych szkół będą mogli na żywo obserwować jak zachowuje się ogień w pomieszczeniach zamkniętych i uczyć się, jak najlepiej uchronić się przed niebezpieczeństwem” – mówił wójt gminy Gołcza, Lesław Blacha. Uczniowie do tej pory uczestniczyli już w pierwszej symulacji pożaru oraz w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Strażacy w budynku OSP zorganizowali szkolenie, gdzie na specjalnych manekinach zademonstrowali jak przeprowadzić zabieg resuscytacyjny u poparzonego.

Zobaczcie jak wyglądało pierwsze szkolenie straży pożarnej w Faleniowie

 Zobacz także Od stycznia nowe opłaty za odholowanie auta w Warszawie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia