Samochody elektryczne do 140 tysięcy

500

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Renault ZOE - źródło zdjęcia - materiały prasowe RENAULT

Samochody elektryczne do 140 tysięcy

Ostatnio pisałem o możliwościach jakie oferuje nam rynek przy wyborze samochodu elektrycznego do 100 tysięcy złotych. Budżet ten nie pozwolił nam na szaleństwa, ani na zbyt duży wybór. Jeśli zwiększymy ten budżet o 40 tysięcy, otwierają się przed nami większe możliwości.

Samochody elektryczne do 140 tysięcy – SMART EQ FORTWO cabrio

Samochody elektryczne do 140 tysięcy – SMART FORTWO EV CABRIO – źródło zdjęcia – materiały prasowe SMART

Pierwszą propozycją jest SMART w wersji cabrio. Przypomnę, że zwykła wersja 2-osobowa oraz 4-osobowa mieściły się w budżecie do 100 tys. Wersja z otwieranym dachem praktycznie się nie różni od poprzednich wersji. Zamontowano dokładnie ten sam silnik. Poprzez system składanego dachu wzrosła masa pojazdu, przez co delikatnie spadły osiągi pojazdu, względem wersji ze stałym dachem. Natomiast nie są tu różnice odczuwalne przy codziennej jeździe miejskiej. Ceny elektrycznego kabrioletu zaczynają się od 108 tys. zł..

Samochody elektryczne do 140 tysięcy – Volkswagen e-UP!

Samochody elektryczne do 140 tysięcy – Volskwagen e-UP! – źródło zdjęcia – materiały prasowe VOLKSWAGEN

Drugą propozycją jest delikatnie większy od Smarta Volkswagen e-UP!. Wersja podstawowa tego modelu kosztuje 117 tys. zł. i oferuje nam elektryczny silnik o mocy 82KM. Jest to moc szczytowa, natomiast średnia moc jest na poziomie 55KM. Jak to się przekłada na osiągi? Do setki rozpędzamy się w 12,4 sekundy i możemy się rozpędzić do 135km/h. Producent reklamuje, że 100 kilometrów można przejechać nawet za mniej niż 10 zł. Na jednym ładowaniu przy oszczędnej jeździe możemy przejechać około 140 km.

Samochody elektryczne do 140 tysięcy – Renault ZOE

Samochody elektryczne do 140 tysięcy – Renault ZOE – źródło zdjęcia – materiały prasowe RENAULT

Patrząc na Renault ZOE na pierwszy rzut oka rzuca się zasięg pojazdu. 300 km na jednym ładowaniu to dotychczasowy rekordzista. Producent podaje, że zimą zasięg zdecydowanie się zmniejsza, jednak nawet te 200 km daje możliwość zaplanowania krótkiego wypadu za miasto. Jednym z utrudnień codziennego użytku, może być czas ładownia z gniazdka domowego, które trwa około 25 godzin. Osiągi jak na małe elektryczne auto z jednej strony nie zachwycają, a z drugiej strony całkowicie wystarczą do miejskiego przemieszczania się. Prędkość maksymalna podobnie jak w Volkswagenie to około 135km/h, a „sprint” do setki zajmuje ponad 13 sekund.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia