W Warszawie będzie zakaz parkowania samochodów na chodnikach? Petycja już w Sejmie.

376

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zakaz parkowania samochodów na chodnikach

Zakaz parkowania samochodów na chodnikach w Warszawie?

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze chce zmiany przepisów, dotyczącej parkowania samochodów na chodniku. Złożyli petycję do Sejmu, w której domagają się bezwzględnego zakazu parkowania samochodów na chodnikach w Warszawie. Póki co nie wiadomo, czy to przejdzie ale posłowie są ku temu, by przychylić się do prośby Stowarzyszenia. Gdzie będzie można zatem parkować samochody?

Zakaz parkowania samochodów na chodnikach – brak miejsc parkingowych

Parkowanie w dużym mieście, a w szczególności w centrum jest nie lada wyzwaniem dla kierowców. Samochodów jest znacznie więcej niż miejsc parkingowych. Zakaz parkowania na chodniku będzie kolejnym utrudnieniem dla kierowców. Do tej pory można było zaparkować pojazd na chodniku pod warunkiem, że zostanie dla pieszych 1,5 m wolnej przestrzeni. Niestety często kierowcy nie stosują się do tych wytycznych, a piesi zamiast swobodnie poruszać się po chodniku, muszą omijać stojące na nich pojazdy. Często poszkodowanymi osobami w tym przypadku są osoby na wózkach inwalidzkich, osoby starsze czy osoby prowadzące dziecięcy wózek.

Zakaz parkowania samochodów na chodnikach

Zakaz parkowania samochodów na chodnikach – chodnik służy do chodzenia

„Należy dążyć do takich standardów, że chodnik służy jednak do chodzenia, a nie do parkowania i to samorząd powinien wyznaczać obszary, w których można parkować na chodniku, a nie tak, jak jest teraz w polskim prawie, że w zasadzie można parkować na chodniku zawsze wtedy, gdy nie ma zakazu” – powiedział prezes Stowarzyszenia Miasto jest Nasze Jan Mencwel na wtorkowej konferencji prasowej przed Sejmem.

Zakaz parkowania samochodów na chodnikach – kary za złe parkowanie

Stowarzyszenie zaproponowało też zaostrzenie kar za złe parkowanie. „Chcemy, żeby bezwzględnie było odholowywane samochody, które będą łamać przepisy” – Powiedział Sekretarz Stowarzyszenia Jan Popławski i dodał, że tylko w ten sposób będzie można nauczyć czegoś kierowców. W jego ocenie, mandaty za złe parkowanie też są teraz zbyt niskie i wielu kierowców je po prostu lekceważy.

A Wy co myślicie na ten temat?

Przeczytaj również Anuluj Dług – prawo wekslowe może Ci zaszkodzić

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia