Anuluj Dług – prawo wekslowe może Ci zaszkodzić

393

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Anuluj Dług - prawo wekslowe może Ci zaszkodzić

Anuluj Dług – prawo wekslowe może Ci zaszkodzić

Szef „anuluj-dlug.pl” Tomasz Parol wtajemniczy nas w to, jak bardzo ważnym, ale równocześnie śmiertelnie niebezpiecznym zobowiązaniem może być weksel. Dlaczego o tym rozmawiamy?- „Otóż problemem jest to, że prawo wekslowe jest stosunkowo mało znane nawet przez prawników. To z kolei chętnie wykorzystują banki wbrew interesom klientów. Sama instytucja weksla jest bardzo potrzebna i cenna. Może też okazać się przydatna dla klientów. Natomiast banki za pomocą niektórych regulacji prawa wekslowego zamieniają ją w bezwzględny środek drenowania klientów z pieniędzy. Weksle są często używane jako zabezpieczenie dużych kredytów, a bronić się przed zobowiązaniami płynącymi z weksla jest bardzo trudno” – wyjaśnia szef „anuluj-dlug.pl”.

Prawo wekslowe i Prawo bankowe

Anuluj Dług - prawo wekslowe może Ci zaszkodzićOtóż wiele ludzi myśli, że są jakieś wyspecjalizowane instytucje, zawody które chronią nas szczególnie przed oszustwami, malwersacjami, utratą majątku. Czy to prawda? Weźmy pod uwagę to, że bank jest o wiele potężniejszy od zwykłej spółki. Działa na podstawie ustawy Prawo bankowe, a jego odpowiedzialność jest mocno rozmyta przez korporacyjną strukturę. Przy czym pamiętajmy o jednym – urzędnicy w banku często nie muszą być wcale złymi, niemoralnymi ludźmi. Oni bardzo często nie są świadomi w czym tak naprawdę biorą udział i że sprzedając klientowi kredyt potencjalnie sprowadzają na niego poważne kłopoty.

„Wielokrotnie, będąc w banku na pewno rozmawialiśmy nie raz z „doradcą klienta”, ba, niejednokrotnie on również poleca wystawienie weksla (czasami in blanco!), natomiast zastanówmy się dobrze nad nazwą tego stanowiska – co takiego mógłby zrobić pracownik banku, żeby mogło być jednocześnie pozytywne i dla klienta i dla banku? Niestety trzeba zauważyć, że nazwa jest fałszywa, gdyż prawdziwy rzecznik interesów klienta musiałby działać na szkodę banku!” – tłumaczy Tomasz Parol. Przykładem szkodliwego dla klientów i zarazem skrajnie niemoralnego procederu jest obecnie praktyka co najmniej jednego z polskich banków, który wyjątkowo chętnie doradza klientowi wystawienie weksla – z audycji dowiecie się o co konkretnie chodzi i dlaczego należy na to BARDZO uważać.

Jak ustrzec się przed wekslami?

Anuluj Dług - prawo wekslowe może Ci zaszkodzićW dalszej części rozmowy znajdziemy odpowiedź na to na czym polegał misselling papierów wartościowych w bandyckiej spółce GetBack. Dlaczego jej działanie przypominało to realizowane przez Jordana Belforta, czyli słynnego Wilka z Wall Street? Następnie szef portalu „anuluj-dlug.pl” wyjaśni nam kilka kluczowych pojęć związanych z wekslami, które są niebywale istotne do tego, aby nie wpakować się w momencie emisji weksla w maliny. A uwierzcie – bank nie jest głupi i potrafi za pomocą przekrętu nabyć niesamowite kompetencje i wyjść z tych malin jest niebywale trudno.

Jak zwykle, na koniec zachęcamy osoby zmagające się z nieuczciwą praktyką bankową lub windykacyjną do odwiedzenia strony „anuluj-dlug.pl” i wysłania zapytania prawnego. Warto zatroszczyć się o własny budżet, a zgłaszając się do nas na początku sprawy znacznie zwiększymy szansę na wygraną przed sądem.

Anuluj Dług – prawo wekslowe może Ci zaszkodzić 1

Anuluj Dług – prawo wekslowe może Ci zaszkodzić 2

Anuluj Dług – prawo wekslowe może Ci zaszkodzić 3

Anuluj Dług – prawo wekslowe może Ci zaszkodzić 4

Przeczytaj też Anuluj Dług – zagrożenia finansowe przedsiębiorców

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia