Gerard Pique ukarany grzywną 48 tysięcy euro za jazdę bez prawa jazdy

154
Gerard Pique
thelocal.es

Gerard Pique ukarany grzywną za jazdę bez licencji

W sierpniu piłkarz Barcelony Gerard Pique został przyłapany na jeździe samochodem bez uprawnień. Choć od tego wydarzenia minęło sporo czasu, dopiero w poniedziałek został wydany wyrok nakładający na piłkarza grzywnę w wysokości 48 tysięcy euro. Hiszpańskie prawo przewiduje, że za prowadzenie pojazdu bez wymaganego dokumentu grozi kara od trzech do sześciu miesięcy więzienia lub grzywna.

Gerard Pique prowadził samochód z zerową ilością punktów

Pique w sierpniu został zatrzymany w Barcelonie przez policję na rutynową kontrolę. Podczas niej okazało się, że piłkarz prowadzi samochód bez licencji. W Hiszpanii prawo dotyczące praw jazdy działa trochę inaczej niż u nas. Prawa jazdy działają w systemie punktów, które są odliczane za wykroczenia drogowe. Jeśli licznik się wyzeruje, kierowca zostaje zawieszony na sześć miesięcy i po tym czasie musi odbyć kurs dotyczący zasad ruchu drogowego, aby ponownie odzyskać dokument.

Gerard Pique
Facebook

Gerard Pique – to nie pierwsze wykroczenie

Piłkarz mógł odzyskać swoje prawo jazdy, ale nie uczestniczył w kursie, także podczas kontroli policji w sierpniu jego licencja została zawieszona. 31-letni mężczyzna już wcześniej miał do czynienia z naruszeniem prawa. W 2014 r. został ukarany grzywną w wysokości 10 tysięcy euro za znieważenie funkcjonariuszy, którzy chcieli go ukarać za nieprzepisowe parkowanie.

Gerard Pique gra w reprezentacji Hiszpanii nieprzerwanie od 2008 r. Z drużyną narodową zdobył mistrzostwo świata (2010) i Europy (2012). W reprezentacji rozegrał łącznie 102 mecze, podczas których strzelił pięć goli.

Przeczytaj Jazda na luzie – robisz to źle