Tuning samochodu – ubezpieczenie i odszkodowanie

874

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tuning samochodu

Tuning samochodu – koszty ubezpieczenia

Decydując się na tuning samochodu musimy być przygotowani na to, że wydamy nie małe pieniądze. Kwota różni się w zależności od wykonanych przeróbek. Co jeśli zdarzy nam się wypadek, i nie chcemy być stratni? Czy ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie za części, które były modyfikowane?

Tuning samochodu

Tuning samochodu – zbieraj wszystkie faktury

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest to, aby zbierać wszystkie rachunki i faktury za wszystkie części, które były kupione i zamontowane w samochodzie. Jeżeli Ty jesteś poszkodowany i nie z Twojej winy doszło do stłuczki, to takie dokumenty będą użyte w postępowaniu likwidacyjnym, konieczne jest przedstawienie ich przy wizycie rzeczoznawcy ubezpieczyciela.

Tuning samochodu – opinia u rzeczoznawcy

Jeśli nie posiadamy rachunków za zmodyfikowane części samochodu, nie jesteśmy na straconej pozycji. Jeżeli kwota ubezpieczenia nie będzie nam odpowiadała i dużo zaniżała wartość naszego auta, możesz napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. W tej sytuacji trzeba wybrać się do rzeczoznawcy (innego niż od firmy ubezpieczającej), koszt takiej opinii wynosi 100-200 zł, wystawi on dokument potwierdzający wartość samochodu wraz z wymienionymi częściami. Do odwołania należy taki dokument dołączyć. Możesz również ubiegać się o zwrot za koszty poniesione za opinie u rzeczoznawcy.

Tuning samochodu

Tuning samochodu – ubezpieczenie AC

A co z ubezpieczeniem AC? Ubezpieczając samochód wszystkie przeróbki trzeba zgłosić ubezpieczycielowi, pozwoli to lepiej oszacować wartość pojazdu, która zostanie wpisana do polisy. Jeśli dokonasz przeróbek, mechanicznych czy wizualnych w trakcie obowiązywania polisy AC, to koniecznie trzeba zgłosić to swojemu ubezpieczycielowi wraz z fakturami, które będą uwzględnione w sumie ubezpieczenia. Zgłaszając tuningowane auto do ubezpieczenia trzeba się liczyć z tym, że składki mogą wzrosnąć, wynika to z faktu, że często modyfikowane części są droższe od fabrycznych.

Przeczytaj również Ulepszaj samochód zgodnie z prawem tuning optyczny

 

 

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia